Правовой Форум Украины

Вернуться   Правовой Форум Украины > Правовой Форум > Гражданское право > Семейное право

Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
  #1  
Старый 30.01.2013, 22:25
vmax1 vmax1 вне форума
Junior Member
 
Регистрация: 30.01.2013
Сообщений: 4
Question На які дії щодо неповнолітньої дитини обов'язкова згода батьків?

На які дії щодо неповнолітньої дитини та на підставі яких законів України (міжнародних документів) обов'язкова згода батьків?

Хотілося б зібрати повну інформацію. Наприклад, я як батько можу порушити питання, про те, що ніякі дії з моєю неповнолітньою дитиною не можуть відбуватися без моєї згоди? А без повідомлення?

Якщо немає єдиної норми, а є розрізнені дані, то які та де їх знайти?

У батьків запитують згоди на збір та використання інформації, на щеплення і огляд лікарями тощо. А чому? Де про це написано? Чого ще це стосується?

Дякую.

Последний раз редактировалось vmax1; 30.01.2013 в 22:28.
Ответить с цитированием
  #2  
Старый 08.01.2020, 21:31
Л.П. Л.П. вне форума
Banned
 
Регистрация: 25.10.2019
Сообщений: 305
По умолчанию

Доброго вечора! Згідно з частиною 1 статті 32 Цивільного кодексу України крім правочинів, передбачених статтею 31 цього Кодексу
(а саме: самостійно вчиняти дрібні побутові правочини; 2) здійснювати особисті немайнові права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом), фізична особа у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років (неповнолітня особа) має право: 1) самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією або іншими доходами; 2) самостійно здійснювати права на результати інтелектуальної, творчої діяльності, що охороняються законом; 3) бути учасником (засновником) юридичних осіб, якщо це не заборонено законом або установчими документами юридичної особи; 4) самостійно укладати договір банківського вкладу (рахунку) та розпоряджатися вкладом, внесеним нею на своє ім'я (грошовими коштами на рахунку). Жо речі відповідно до статті 31 Цивільного кодексу України правочин вважається дрібним побутовим, якщо він задовольняє побутові потреби особи, відповідає її фізичному, духовному чи соціальному розвитку та стосується предмета, який має невисоку вартість. Частина 2 статті 32 Цивільного кодексу України встановлює, що неповнолітня особа вчиняє інші правочини за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників.На вчинення неповнолітньою особою правочину щодо транспортних засобів або нерухомого майна повинна бути письмова нотаріально посвідчена згода батьків (усиновлювачів) або піклувальника і дозвіл органу опіки та піклування. За частиною 3 статті 32 Цивільного кодексу України неповнолітня особа може розпоряджатися грошовими коштами, що внесені повністю або частково іншими особами у фінансову установу на її ім'я, за згодою органу опіки та піклування та батьків (усиновлювачів) або піклувальника. Згідно з частиною 4 статті 32 Цивільного кодексу України згода на вчинення неповнолітньою особою правочину має бути одержана від батьків (усиновлювачів) або піклувальника та органу опіки та піклування відповідно до закону. Частина 5 статті 32 Цивільного кодексу України встановлює, що за наявності достатніх підстав суд за заявою батьків (усиновлювачів), піклувальника, органу опіки та піклування може обмежити право неповнолітньої особи самостійно розпоряджатися своїм заробітком, стипендією чи іншими доходами або позбавити її цього права. Це те, що стосується дій, які неповнолітня особа може вчиняти самостійно, і дій, на вчинення яких має бути обов'язкова згода батьків або піклувальників. Тепер, що стосується Вашого питання щодо медичного аспекту. Відповідно до частини 1 статті 39 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" пацієнт, який досяг повноліття, має право на отримання достовірної і повної інформації про стан свого здоров'я, у тому числі на ознайомлення з відповідними медичними документами, що стосуються його здоров'я. Тобто отримувати та ознайомлюватися із інформацією про стан свого здоров'я може тільки особа, яка досягла повноліття, тобто 18-ти років. Звертаю Вашу увагу, що частина 1 статті 43 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" встановлює, що щодо пацієнта віком до 14 років (малолітнього пацієнта), а також пацієнта, визнаного в установленому законом порядку недієздатним, медичне втручання здійснюється за згодою їх законних представників. Таким чином, якщо у Вашому випадку дитині не має 14 років, то йдеться про малолітню дитину, а не неповнолітню, і тоді у такому разі згоду на медичне втручання мають надати батьки або опікуни.
Ответить с цитированием
Ответ

Метки
згода батьків

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 16:46. Часовой пояс GMT +2.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7 Beta 1
Copyright ©2000 - 2024, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot