Правовой Форум Украины

Вернуться   Правовой Форум Украины > Правовой Форум > Права потребителей > Гарантия, обмен, возврат товара




Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
  #1  
Старый 27.11.2017, 19:56
Lollita Lollita вне форума
Junior Member
 
Регистрация: 27.11.2017
Сообщений: 1
По умолчанию Помогите вернуть деньги за товар!!! Интернет-магазин Домотехника

Купила елку в интернет-магазине.
Оплата была частично через приват(можно получить выписку о переводе средств) - 3000грн. и остальное наложенным через Новую почту - 1400грн+доставка. документы с почты есть. В личном кабинете заказ зарегистрирован.
Перед покупкой интересовалась можно ли вернуть в течении 14дн и соответствует ли товар фотографиям. В итоге получила СОВЕРШЕННО ДРУГУЮ елку! Возврат делать отказываются! Помогите, что делать? 14дн. с момента получения товара еще не прошли.

Последний раз редактировалось Lollita; 27.11.2017 в 20:00.
Ответить с цитированием
  #2  
Старый 29.11.2017, 23:56
Juliaadvocat Juliaadvocat вне форума
Senior Member
 
Регистрация: 09.03.2017
Сообщений: 160
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Lollita Посмотреть сообщение
Купила елку в интернет-магазине.
Оплата была частично через приват(можно получить выписку о переводе средств) - 3000грн. и остальное наложенным через Новую почту - 1400грн+доставка. документы с почты есть. В личном кабинете заказ зарегистрирован.
Перед покупкой интересовалась можно ли вернуть в течении 14дн и соответствует ли товар фотографиям. В итоге получила СОВЕРШЕННО ДРУГУЮ елку! Возврат делать отказываются! Помогите, что делать? 14дн. с момента получения товара еще не прошли.
Доброго дня! Згідно з ЗУ"Про захист прав споживачів",Статтею 9. Права споживача при придбанні товару належної якості

1. Споживач має право обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого він був придбаний, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром або з інших причин не може бути ним використаний за призначенням.

Споживач має право на обмін товару належної якості протягом чотирнадцяти днів, не рахуючи дня купівлі, якщо триваліший строк не оголошений продавцем.

{Абзац другий частини першої статті 9 із змінами, внесеними згідно із Законом № 2741-VI від 02.12.2010}

Обмін товару належної якості провадиться, якщо він не використовувався і якщо збережено його товарний вигляд, споживчі властивості, пломби, ярлики, а також розрахунковий документ, виданий споживачеві разом з проданим товаром.

Перелік товарів, що не підлягають обміну (поверненню) з підстав, зазначених у цій статті, затверджується Кабінетом Міністрів України.

2. Якщо на момент обміну аналогічного товару немає у продажу, споживач має право або придбати будь-які інші товари з наявного асортименту з відповідним перерахуванням вартості, або розірвати договір та одержати назад гроші у розмірі вартості повернутого товару, або здійснити обмін товару на аналогічний при першому ж надходженні відповідного товару в продаж. Продавець зобов'язаний у день надходження товару в продаж повідомити про це споживача, який вимагає обміну товару.

3. При розірванні договору купівлі-продажу розрахунки із споживачем провадяться виходячи з вартості товару на час його купівлі. Гроші, сплачені за товар, повертаються споживачеві у день розірвання договору, а в разі неможливості повернути гроші у день розірвання договору - в інший строк за домовленістю сторін, але не пізніше ніж протягом семи днів.
Тому ви можете повернути товар з вимогою замінити на відповідний фото чи розірвати договір і повернути гроші.
Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 15:09. Часовой пояс GMT +2.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7 Beta 1
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot