Правовой Форум Украины

Вернуться   Правовой Форум Украины > Правовой Форум > Миграционное право Украины

Миграционное право Украины Миграционное право — подотрасль права, регулирующая передвижение человека и смену им места жительства или пребывания. Миграционное право охватывает иммиграцию, эмиграцию, внутреннюю миграцию и временное пребывание человека за пределами его места жительства. Иммиграция — это прибытие в Украину или оставление в Украине в установленном законом порядка иностранцев и лиц без гражданства на постоянное проживание. Иммигрант — иностранец или лицо без гражданства, которое получило разрешение на иммиграцию и прибыло в Украину на постоянное проживание, или, находясь в Украине на законных основаниях, получил разрешение на иммиграцию и остался в Украине на постоянное проживание.




Ответ
 
Опции темы Опции просмотра
  #1  
Старый 26.06.2013, 00:06
Констанция Констанция вне форума
Junior Member
 
Регистрация: 25.06.2013
Сообщений: 2
Exclamation Пересечение границы несовершеннолетним

Позволяет ли закон пересечь несовершеннолетнему границу Украина-Белоруссия без сопровождения, при наличии паспорта? И так же легко через неделю вернуться в Украину? (цель поездки: навестить родню)
Ответить с цитированием
  #2  
Старый 26.06.2013, 07:01
vawepravo vawepravo вне форума
Специалист по миграционном � праву
 
Регистрация: 24.03.2013
Сообщений: 22
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от Констанция Посмотреть сообщение
Позволяет ли закон пересечь несовершеннолетнему границу Украина-Белоруссия без сопровождения, при наличии паспорта? И так же легко через неделю вернуться в Украину? (цель поездки: навестить родню)
Если у Вас уже есть паспорт, то можете ехать самостоятельно.
Ответить с цитированием
  #3  
Старый 13.07.2013, 01:30
Констанция Констанция вне форума
Junior Member
 
Регистрация: 25.06.2013
Сообщений: 2
По умолчанию

Цитата:
Сообщение от vawepravo Посмотреть сообщение
Если у Вас уже есть паспорт, то можете ехать самостоятельно.
Благодарю.
Тот же вопрос о пересечении границы Украина-РФ несовершеннолетним гражданином Украины. Хотелось бы знать закон, который позволяет пересечь границу, чтобы отстоять свои права на пограничном пункте в случае возникновения проблем.
Ответить с цитированием
  #4  
Старый 14.07.2013, 06:54
vawepravo vawepravo вне форума
Специалист по миграционном � праву
 
Регистрация: 24.03.2013
Сообщений: 22
По умолчанию Информация с сайта Госпогранслужбы Украины

Відповідно до ст. 2 «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» неповнолітні громадяни України виїжджають з України за наявності проїзного документа дитини, який видається дітям у віці до 18 років, або якщо вони вписані в закордонний паспорт одного з батьків. При цьому у паспорти батьків з 5-ти річного віку дітей вклеюються фотокартки.

Відповідно до п. 4 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.95 № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25.08.2010р. № 724) Виїзд з України громадян, які не досягли 16-річного віку, в супроводі одного з батьків або інших осіб, уповноважених одним з батьків за нотаріально посвідченою згодою, здійснюється:

1) за нотаріально посвідченою згодою другого з батьків із зазначенням у ній держави прямування та відповідного часового проміжку перебування у цій державі, якщо другий з батьків відсутній у пункті пропуску;

2) без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків:

якщо другий з батьків є іноземцем або особою без громадянства, що підтверджується записом про батька у свідоцтві про народження дитини, та який (яка) відсутній у пункті пропуску;

якщо у паспорті громадянина України для виїзду за кордон, з яким перетинає державний кордон громадянин, який не досяг 16-річного віку, або проїзному документі дитини є запис про вибуття на постійне місце проживання за межі України чи відмітка про взяття на консульський облік у дипломатичному представництві або консульській установі України за кордоном;



у разі пред'явлення документів або їх нотаріально засвідчених копій:
свідоцтва про смерть другого з батьків;
рішення суду про позбавлення батьківських прав другого з батьків;
рішення суду про визнання другого з батьків безвісно відсутнім;
рішення суду про визнання другого з батьків недієздатним;
рішення суду про надання дозволу на виїзд з України громадянину, який не досяг 16-річного віку, без згоди та супроводу другого з батьків;
довідки про народження дитини, виданої відділом реєстрації актів цивільного стану, із зазначенням підстав внесення відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України (під час виїзду дитини за кордон у супроводі одинокої матері).

ОСОБЛИВОСТІ ВИЇЗДУ ДІТЕЙ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ

до Російської Федерації: відповідно до Угоди між Урядом України та Російської Федерації про умови взаємних поїздок громадян діти – громадяни України до 16 років можуть перетинати державний кордон за наявності свідоцтва про народження;

до Республіки Білорусь: діти – громадяни України можуть перетинати державний кордон за наявності проїзного документа дитини, або за паспортом громадянина України для виїзду за кордон батьків, у який вони вписані.
Ответить с цитированием
Ответ

Опции темы
Опции просмотра

Ваши права в разделе
Вы не можете создавать новые темы
Вы не можете отвечать в темах
Вы не можете прикреплять вложения
Вы не можете редактировать свои сообщения

BB коды Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Быстрый переход


Текущее время: 18:33. Часовой пояс GMT +2.


Powered by vBulletin® Version 3.8.7 Beta 1
Copyright ©2000 - 2018, vBulletin Solutions, Inc. Перевод: zCarot