PDA

Просмотр полной версии : Налог на ввоз в Украину


Убиван_Ксеноби
21.12.2017, 16:13
В общем, нигде не могу найти какой налог на ввоз товара дороже 150 евро в Украину. Где-то пишут, что 33% от цены, а где-то, что 33% от (Цена-150 евро). Какая из этих формул правильная?

Juliaadvocat
28.12.2017, 21:05
В общем, нигде не могу найти какой налог на ввоз товара дороже 150 евро в Украину. Где-то пишут, что 33% от цены, а где-то, что 33% от (Цена-150 евро). Какая из этих формул правильная?

Доброго дня! Відповідно до п.п. 196.1.16 п. 196.1 ст. 196 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) операції з ввезення на митну територію України, вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не є об’єктом оподаткування.

Пунктом 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі – Порядок №21), передбачено, що до розділу II «Податковий кредит», зокрема, включаються обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів.

Відповідно до форми податкової декларації з податку на додану вартість (далі – декларація) у рядках 11.1 та 11.2 відображаються ввезені на митну територію України товари, необоротні активи та отримані від нерезидента на митній території України послуги з основною ставкою та зі ставкою 7% (відповідно).

Враховуючи, що при ввезенні на митну територію України товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, податок на додану вартість не сплачувався, то підстав для відображення в розділі II «Податковий кредит» декларації обсягів придбання таких товарів не має.

Відповідно до п. 3 розділу V Порядку №21 у рядку 2 розділу I «Податкові зобов’язання» вказуються обсяги операцій з вивезення товарів за межі митної території України, що оподатковуються за нульовою ставкою відповідно до вимог п.п. 195.1.1 п. 195.1 ст. 195 ПКУ.

Враховуючи, що вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро не є об’єктом оподаткування, то відображенню у рядку 2 декларації такі операції не підлягають.

Разом з тим, у рядку 5 декларації вказуються, зокрема, обсяги операцій з постачання товарів/послуг, які відповідно до ст. 196 ПКУ включені до переліку операцій, що не є об’єктом оподаткування.

Для платників податку, які заповнюють рядок 5 декларації, обов’язковим є подання додатку 6 (Д6).

Отже, в податковій декларації з ПДВ операції з ввезення на митну територію України товарів, митна вартість яких не перевищує еквівалент 150 євро, не відображаються, а операції з вивезення за межі митної території України незалежно від обраного митного режиму таких товарів, вказують у рядку 5 з обов’язковим поданням додатку 6 (Д6).